Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Muzeum J. Bechera

Adresa

Tomáše Garrigue Masaryka 282/57, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika
Pošli dotaz o Muzeum J. Bechera

MUZEUM J. Bechera


Dnešní Jan Becher Muzeum je přímo na místě bývalé továrny na Steinberkách, kde Becherovka více než sto let pramenila. Původní továrnu, odkud likér putoval do celého světa, dal roku 1867 vystavět Jan Becher (původně psáno Johann).

Jan Becher Muzeum každoročně láká tisíce milovníků bylinného likéru, kteří podlehli kouzlu Becherovky a chtějí nahlédnout do její pestré, pozoruhodné a často pohnuté minulosti, do podnětné výroby i do tajemství, která ji obestírají. Od dob svého zakladatele prošla budova nynějšího muzea postupně několika úpravami, výroba likéru modernizací a voňavý nápoj se rozproudil Becherovodem široko pod okolní domy. Původně skleněný rozvod likéru, který jednotlivá sklepení spojoval, kamenné klenby jejich stropů, prastaré sudy, skleněné křivky starých lahví i zažloutlý papír jejich etiket… to vše můžete spatřit i vy.

Chcete vidět Becherovod na vlastní oči? Přijďte k nám. Kromě expozice historických exponátů spjatých s Becherovkou navštívíte během prohlídky některé z původních výrobních a sklepních prostor, zhlédnete unikátní film natočený pro Becherovku bratry Cabanovými a ochutnáte několik specialit z muzejního baru. Na závěr můžete navštívit muzejní prodejnu a zakoupit si Becherovku, případně jinou lahev z širokého sortimentu firmy. Některé suvenýry spjaté s Becherovkou – např. výpravná kniha Tajemství třináctého pramene, exkluzivně vydaná k jejímu dvoustému jubileu – jsou k dostání pouze tam.

Pro návštěvníky

Adresa: T. G. Masaryka 57, Karlovy Vary (nedaleko vlakového i autobusového nádraží
Otevírací doba: denně od 9.00 do 17.00 hod.
Rezervace: na tel. +420 359 578 142, e-mailu vstupenky@jan-becher.com
Výklad: česky, anglicky, německy, rusky
Vstupné: Dospělá osoba 120 Kč
Studenti, ZTP 60 Kč
Dítě do 18 let 30 Kč
Rodinné vstupné(2+2) 240 Kč