Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Jan Becher Muzeum

Adresa

Tomáše Garrigue Masaryka 282/57, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika
Pošli dotaz o Jan Becher Muzeum

Kamenné klenby sklepů, dřevo prastarých sudů, skleněné křivky starých lahví, zažloutlý papír jejich etiket. Je to podmanivé místo... a voní.

Je tomu již více jak 206 let, kdy její receptura spatřila světlo světa, respektive příšeří Becherovy lékárny v domě U tří skřivanů v Karlových Varech. 206 let sladkých i hořkých - jako je ona sama. Zažila mnoho, potkala mnohé... a zůstala stále stejná: jemná i silná, známá i tajemná, vyzrálá i večně mladá. Becherovka. Dnes můžete ochutnat něco z minulosti i současnosti Becherovky v Jan Becher Muzeu.

Jan Becher Muzeum se nachází na místě odkud Becherovka dlouhých 143 let proudila do celého světa. Kromě výkladu ve čtyřech jazycích (ČJ, AJ, NJ a RJ) a dokumentárního filmu v deseti jazycích, audiovizuální projekce a výstavy historických exponátů spjatých s Becherovkou je součástí prohlídky i návštěva původních sklepů a některých výrobních prostor. Naopak některá místa zůstávají utajena. Např. do místnosti zvané "Drogikamr" vstoupila dodnes jen hrstka vyvolených. Právě za jejími zamčenými dveřmi několikrát do roka odvažují zkušené ruce přesná množství sušených květů, listů, kůry či mletého kořene a pečlivě mísí voňavou směs dvaceti bylin a koření - základ budoucího likéru. Na závěr prohlídky si můžete odpočinout v muzejním baru. "U vás chutná nějak lépe", slýchávají často v muzejním baru.

Nápoj sám se neliší, to každé ráno kontrolují zkušení degustátoři, přesto tam jakoby chutnalo jinak. To s Becherovkou kouzlí mráz. Chuť a vůně tohoto unikátního likéru se prý nejlépe rozvinou při 4-10 °C, ovšem při -18 °C, jakoby "zleniví" - táhle vtéká z ojíněné láhve do skleničky, její vůně se jen zlehka uvolňuje, a pak se kulatě rozplývá na jazyku v nové lahodné dimenzi... I to je Becherovka. Ledová. Nejlepší? Becherovka je jen jedna! ... ovšem příležitostí jak ji pít, kdy a s kým, těch je bezpočet. Oblíbený aperitiv, účinný digestiv, součást mnoha osvěžujících koktejlů... to všechno je Becherovka. I proto se prodává v celé řadě velikostí - od maličké sběratelské 5cl lahvičky, přes "placatku" s kalíškem, až po úctyhodnou "třílitrovku". Tento "drobeček" v ručně vyrobené obří láhvi je jedním z Becherovka Collection - exkluzivní "modré" řady, obzvláště vhodné jako dárek. Výběr v našem firemním obchodě je široký, navíc pravidelně zpestřen o příležitostná a sezónní balení. Ať už Becherovka putuje z prodejny do mrazáku, přes půl města k přátelům, nebo obletí půl světa jako originální suvenýr z Čech, toho, kdo ji otevře dozajista potěší.

 

 

Adresa: T. G. Masaryka 57, Karlovy Vary Ukázat na mapě
Otevírací doba: denně od 9.00 do 17.00 hod.
Rezervace: na tel. +420 359 578 142, e-mailuvstupenky@jan-becher.com, neboprostřednictvím formuláře.
Výklad: česky, anglicky, německy, rusky
Vstupné: Dospělá osoba 120 Kč
Studenti, ZTP 60 Kč
Dítě do 18 let 30 Kč
Rodinné vstupné(2+2) 240 Kč

Informace o časech prohlídek na tel.: 359 578 142 nebo prostřednictvím emailu: vstupenky@pernod-ricard.com.

Články

Chcete vidět Becherovod na vlastní…

Najdete ho v Jan Becher Muzeu, na místě bývalé továrny v Karlových Varech, které v loni navštívilo přes 56 tisíc turistů z celého světa a stalo se tak jedním z nejoblíbenějších turistických míst v České republice. Poutavá expozice muzea provede návštěvníky historií Becherovky Original a seznámí je i s jednotlivými fázemi výroby karlovarského bylinného likéru od míchání bylin až po stáčení likéru a jeho expedici. Více níže:.

2.10.2014 Čtěte dále