Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

KV Arena

Adresa

Západní 1812/73, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika
Pošli dotaz o KV Arena

Výstavní, sportovně kulturní a kongresové centrum Karlovy Vary

KV Arena je multifunkční centrum, které nabízí svým návštěvníkům mnoho možností pro aktivní i pasivní využití jejich volného času.

KV Arena stojí v Karlových Varech - západočeské metropoli a mezinárodně významném lázeňském městě. Od svého slavnostního otevření v létě 2009 slouží nejen obyvatelům Karlových Varů, ale též lidem z širého okolí včetně německého příhraničí a samozřejmě i turistům, kterých ročně zavítá do města několik desítek tisíc.

Nejbližší srovnatelná multicentra se nachází v Praze (130 km), v Liberci (210 km) nebo v německém Mnichově (300 km).

Komplex KV Arena

KV Arena je komplexem dvou hal – multifunkční arény a tréninkové haly. Multifunkční aréna s kapacitou až 7 500 diváků je využívána pro akce všeho druhu. Mimo jiné je také domovem karlovarského hokejového týmu HC Energie. S arénou je technickým koridorem propojena tréninková hala, kam je možné umísťovat jak regulérní sportovní akce, tak doprovodné pořady nebo jiné samostatné, typově se různící programy. Celý komplex je bezbariérově přístupný.

 

Bazénové centrum

Bazénové centrum v Karlových Varech postavené vedle Multifunkční KV Areny nabízí svým návštěvníkům zábavu, odpočinek a relaxaci. Je vybaveno moderní technologií a spoustou atrakcí, které potěší nejen malé, ale i velké návštěvníky.

Slavnostní otevření se uskutečnilo 1.10.2012 za účasti Primátora Karlových Varů P. Kulhánka, jednatele KV Areny R. Malečka a dalších významných osobností Karlových Varů. Bazénové centrum je třetím z projektů takzvaného Integrovaného plánu rozvoje města. Jako další je na řadě vybudování Centra zdraví a bezpečí a hala pro míčové sporty, která se bude stavět opět v areálu KV Areny.

Projekt „Výstavba krytého plaveckého bazénu, lávky a parkoviště“ byl spolufinancován Evropskou unií z Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad.