Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Hvězdárna Karlovy Vary

Hvězdárna Karlovy Vary: Astronomie má na Karlovarsku již více než 50 letou tradici! Díky nadšencům a dobrovolníkům zapálených pro astronomii mají i Karlovy Vary svou hvězdárnu. Hvězdárna rozšiřuje již tak bohatou nabídku kulturních a vzdělávacích aktivit pro obyvatele a návštěvníky Karlových Varů, školy a jiná vzdělávací zařízení. Pořádáme programy pro děti a mládež pro využití jejich volného času v mimoškolních aktivitách, např. víkendových a prázdninových vzdělávacích soustředěních, táborech a mezinárodních výměnných pobytech. Společnost současně rozvíjí také spolupráci s dalšími českými i zahraničními odbornými pracovišti se zaměřením na astronomii a příbuzné vědní obory. Jedná se tedy jednak o zařízení popularizující obor astronomie, jednak o centrum amatérského i profesionálního astronomického výzkumu. Hvězdárna Karlovy Vary je společně s karlovarským Radioklubem součástí obecně prospěšné společnosti Hvězdárna a radioklub lázeňského města Karlovy Vary. V areálu Hvězdárny je kouření zakázáno! Do areálu Hvězdárny je zakázán vstup se zvířaty!

Hvězdárna Karlovy Vary

Astronomie má na Karlovarsku již více než 50 letou tradici!
Díky nadšencům a dobrovolníkům zapálených pro astronomii mají i Karlovy Vary svou hvězdárnu.

Hvězdárna rozšiřuje již tak bohatou nabídku kulturních a vzdělávacích aktivit pro obyvatele a návštěvníky Karlových Varů, školy a jiná vzdělávací zařízení.

Pořádáme programy pro děti a mládež pro využití jejich volného času v mimoškolních aktivitách, např. víkendových a prázdninových vzdělávacích soustředěních, táborech a mezinárodních výměnných pobytech.

Společnost současně rozvíjí také spolupráci s dalšími českými i zahraničními odbornými pracovišti se zaměřením na astronomii a příbuzné vědní obory.

Jedná se tedy jednak o zařízení popularizující obor astronomie, jednak o centrum amatérského i profesionálního astronomického výzkumu.

Hvězdárna Karlovy Vary je společně s karlovarským Radioklubem součástí obecně prospěšné společnosti Hvězdárna a radioklub lázeňského města Karlovy Vary.

V areálu Hvězdárny je kouření zakázáno!
Do areálu Hvězdárny je zakázán vstup se zvířaty!

Obecné informace
KAŽDÝ VEČER POZOROVÁNÍ JASNÉ OBLOHY !!!
OBJEDNEJTE SE NA 357 07 05 95

Zájemci se musí předem telefonicky objednat v den zájmu o pozorování od 13:00 do 16:00 hodin. Pokud se nedovoláte, ozveme se Vám zpět. 
Na uvedeném telefonním čísle si s Vámi průvodce dohodne všechny podrobnosti pozorování a zaznamená si Váš kontakt. Bez předchozí telefonické objednávky nemusí být zájemci o pozorování přijati. Pozorování může totiž probíhat i na jiných stanovištích, než přímo na hvězdárně.

Je také nutno uvést, že k jakémukoli astronomickému pozorování potřebujeme mít jasnou oblohu a díky telefonickému kontaktu Vás můžeme o aktuální povětrnostní situaci průběžné informovat, abyste z pozorování skutečně něco měli.

Places & Venues

K Letišti 144, 360 01 Karlovy Vary, Česká republika

Marker