Karlovarský kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Yves Rocher

Adresa

Kapitána Jaroše 375/31, 360 06 Karlovy Vary, Česká republika
Pošli dotaz o Yves Rocher

Historie firmy se váže k dětské vášni pro přírodu. Yves Rocher se narodil v La Gacilly v Bretani a již od útlého dětství byl fascinován přírodou. Poznal velice brzy její blahodárné účinky. Tato intuice a chuť podnikat vedla k založení a rozvoji kosmetické firmy Yves Rocher v roce 1959, která je dnes známá miliónům žen na celém světě.

Ve 14 letech objevil Yves Rocher rostlinný svět a trávil čas čtením, objevováním rostlin a pozorováním přírody. V roce 1956 vyrobil první krém a la ficaire (bot. orsej) na půdě svého domu, který prodával na dobírku poštou. Ve 30 letech vytváří kosmetické výrobky na rostlinné bázi a staví první továrnu. V roce 1965 měla jeho heřmánková a lipová mléka velký úspěch.

Téhož roku vychází první Zelená kniha krásy, katalog kosmetických produktů firmy Yves Rocher, který je i dnes průvodcem ve světě rostlinné kosmetiky všem ženám ve více než 88 zemích celého světa.

Ve všech Centrech krásy Yves Rocher po celém světě najdete výběr více než 700 výrobků péče o obličej, tělo, opalovací přípravky, toaletní vody i líčení. Všechny produkty jsou cenově dosažitelné, účinné a přizpůsobené každé ženě i každému muži. Součástí Centra krásy je také kosmetický salon, který nabízí speciální kosmetické péče s produkty Yves Rocher.

21. ledna 2008- Zakladatel firmy, pan Yves Rocher, získává vyznamenání čestné legie od presidenta Nicolase Sarkozyho během slavnosti v Elysejském paláci. Tento řád je symbolem uznání republiky za obdivuhodné dílo člověka, který celý svůj život zasvětil přírodě, rostlinám a kráse žen.